Menu

Młodego lewicowca

Blog pisany z punktu widzenia młodego lewicowca.

PiS nie słucha ludu

mlodylew

Władza która nie słucha woli obywateli, wcześniej czy później zostanie przez gmin zmieniona w demokratycznych wyborach. Chamstwo i arogancja są największym grzechem jakim rządzącym mogą się skalać. Pal licho skandale korupcyjne, afery które można zamieść pod dywan. Afery lud jest wstanie wybaczyć, ale nie jawnie okazywanej pogardy.

W wyborach samorządowych 2014 roku jako niezależny ze wsparciem Solidarnej Polski o fotel burmistrza ubiegał się Arkadiusz Wiśniewski. W drugiej turze zdobył ponad 60 procent głosów mieszkańców Opola, ale nie mieszkańców przyległych gmin, które teraz ograbił z majątku. Najbardziej dochodowe tereny zostały siłą dołączone do Opola. Ktoś z władzy może zapytał się mieszkańców czy chcą za bezcen oddać srebra rodowe? Prezydent Opola nie pytał się ludzi, spytał się kolegi z Solidarnej Polski Patryka Jakiego. Czyżby w Opolu brakowało kasy i trzeba ratować finanse miejskie ograbianiem sąsiednich gmin?

Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie okazywała jakoś większej wagi do samorządu i tego co dzieje się na dole. Obecna partia rządząca jest za silną centralizacją władzy w Warszawie. Nie zdziwię się jak wybory samorządowe okażą się fasadą. Państwo które jest pozbawione silnego i sprawnego samorządu który ma mandat społeczny jest pozbawione rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, staje się fasadą demokracji. U samego dołu demokracja powinna być jak najszersza w pierwotnym tego słowa znaczeniu.

Arogancja władzy doprowadziła do głodówki w obronie samorządności. Protesty nic nie dały. Władza jest głucha i ślepa. Proces utraty poparcia rozpoczął się na Opolu, gdzie buta władzy okazała najmocniejsze oblicze. Lud nie ma prawa do głosu, krzyczy swoim postępowanie obóz Zjednoczonej Prawicy. Tym właśnie powinna różnic się lewica. Jeśli chce wrócić do politycznej ekstraklasy niech słucha ludu i dba o samorządność. Mieszkańców pod opolskich gmin wspierała partia Razem. Jeden jej członek solidarnie głoduje w imię obrony samorządu, czyli demokracji.

Samorząd to demokracja, tu wyraża się głos i wola ludu. Bez silnego samorządu będzie fasadowa demokracja. Im więcej ludzie nauczą się uczestniczyć w życiach swoim małych ojczyzn, tym społeczeństwo będzie świadome. A tego boi się władza. 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Matera] *.dynamic.mm.pl

    Młody lewicowcu nie nazywaj się ludem,szanuj siebie i innych. Przesłuchać już nie można krzyków Nowoczesnej Platwormy, którzy sami zrobili zamęt w Sejmie łamiąc prawo i to właśnie oni doprowadzili (zmusili) do dalszego toku postępowania a teraz krzyczą, że inni łamią prawo. Przecież sami zmusili do takiego postępowania i powinni być ukarani. Lud widzi prawdę, niektórzy młodzi nie oszukujcie świata. Trochę patriotyzmu i uczciwości. Bezpartyjna

  • mlodylew

    Niestety PiS zaczyna postępować tak samo jak koalicja PO-PSL. Ta sama buta. Śmiem twierdzić, że zamach na samorząd jest dużym błędem. To jest osłabianie gminy w imię interesu partyjnego.

© Młodego lewicowca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci