Menu

Młodego lewicowca

Blog pisany z punktu widzenia młodego lewicowca.

Pracodawca przyjazny pracownikom 2016 roku represjami zwalcza związkowców

mlodylew

 Jeden z laureatów nagrody przyznawanej przez Solidarność represjami uderza za próbę organizacji niezależnego związku zawodowego od zarządu koncernu. Za założenie komisji Inicjatywy pracowniczej po pracownika przyszli ochroniarze wraz kierownikiem. Pracownikowi kazano spakować rzeczy i wynosić się z zakładu. Tak oto ulubiony pracodawca Piotra Dudy traktuje pracowników.

 Rzadko w Polsce przestrzega się praw pracowniczych, niepokornych pracowników usuwa się z zakładu pracy. Szokiem może się wydać, że do takich czynów posuwa się pracodawca stawiany za wzór dbania i przestrzegania praw pracowniczych w Polsce. Pracujący w Volkswagenie Andrzej Sobok wraz z załogą mieli dość wyzysku, zwiększeniu norm i braku wolnego czasu i Solidarności która wspierała stronę zarządu. Po kilku dniach został dyscyplinarnie zwolnionych za nieetyczne zachowanie. Jego winą miało być post na facebook'u i dyskusja pod nim. Wraz z nim zwolniono dwie osoby.

 Na nieszczęście zarządu i Solidarności na Volkswagenie powstała komisja Inicjatywy Pracowniczej. Jak na razie do nowego związku zapisało się już 700 osób. Miejmy nadzieje że nowy związek będzie reprezentował interesy pracowników, a szkodliwy mit o Volkswagenie upadnie.

© Młodego lewicowca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci