Menu

Młodego lewicowca

Blog pisany z punktu widzenia młodego lewicowca.

NieSolidarność

mlodylew

Tu pielgrzymka ludzi pracy, tam obrona prawicowego rządu, gdzieś indziej działania antypracownicze, kolaborowanie z zarządem to wszystko jest podsumowaniem największego związku zawodowego w Polsce. Solidarność, czyli żywa historia wielu polaków stała się przybudówką obozu zjednoczonej prawicy. Odeszła od swojej pierwotnej misji, czyli obrony interesów pracowniczych na rzecz bycia psem kapitału i prawicy. 

Wczoraj Solidarność na Jasnej Górze modliła się o polepszenie warunków pracowniczych, przedwczoraj wypełniała swoją powinność wobec pana czyli Prawa i Sprawiedliwości. Obrona i legitymizacja interesu rządu stała się główną działalnością Solidarności. Piotr Duda i jego koledzy nie kryją się z brakiem działań dla polepszenia sytuacji pracowników. Ich jedynym celem jest sejm. Jak wiemy działacze Solidarności zasiadają w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Kariera ważniejsza.

To wyjaśnia obronę kolegi złodzieja przez radną z Zawiercia ( działaczkę Solidarności), to wyjaśnia służalczość wobec Zjednoczonej Prawicy, to wyjaśnia blokowanie działalności związkowej. Solidarność nie protestuje bo rządzi ich obóz. Solidarność próbuje zdusić działalność związkową ( Volkswagen, Poczta Polska). Solidarność doprowadza do zwolnień za próbę złamania ich monopolu na Volkswagenie. To ten żółty związek jest przekleństwem Nas, czyli ludzi pracy. To przekleństwo nas dusi i dławi. Zabija w zarodku wszelkie inicjatywy. To przez ich zdradę interesów pracowniczych pracownik nie ufa związkom. 

 Dziś powstają nowe związki ( WZZ Walka, ZZ Wspólnota Pracy) i komisje które muszą zwalczać wyzysk. Tu trzeba pochwalić działalność Inicjatywy Pracowniczej która wyrwała diament z korony Solidarności, czyli Volkswagen. Upadek mitu pracodawcy Volkswagena jest upadkiem kłamliwej Solidarności która szczuje i kłamie. Inicjatywę Pracowniczą czeka ciężki czas, ataki ze strony Solidarności i ich sojuszników. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    www.wzzwalka.pl

© Młodego lewicowca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci