Menu

Młodego lewicowca

Blog pisany z punktu widzenia młodego lewicowca.

Coraz bliżej 21 X

mlodylew

Zbliżają się wybory, włodarze miast i gmin robią wszystko by pokazać się z jak najlepszej strony. Nagle okazuje się, że rzeczy niemożliwe przez ponad trzy lata w roku wyborczy dzięki "upartym" staraniom naszego włodarza stają się możliwe. Nasz gospodarz może ogłosić sukces i przypomnieć swoim wyborco dzięki komu "To" mają. Jaki byłby piękny świat gdyby wybory samorządowe były co rok...

Doktryna ostatniego roku stosowana przez znakomitą ilość gospodarzy samorządowych stawia na stopniowe zwiększenie aktywności wszelkich robót, remontów, budów i dostępności włodarza dla przeciętnego obywatela. Przez trzy lata władza jest niedostępna i zimna jak głaz, by stopniowo stać się "ojcem narodu", "dobrym gospodarzem" który pamięta o potrzebach mieszkańców i gotów jest otrzeć każdą łezkę na buzi smutnego mieszkańca. Dziwne to nie jest, osiągnięcia w ostatniego roku nie sposób wyborcom zatrzeć z pamięci. Doktryna ostatniego roku jest rozpoczęciem kampanii wyborczej przez włodarzy, budują i utrwalają korzystny wizerunek który ma pomóc wywalczyć reelekcje.

Typowy przykładem diametralnej zmiany wizerunku jest prezydent Częstochowy. Krzysztof Matyjaszczyk, oficjalnie lewicowy prezydent miasta gdzie jest największy kult religijny w tym kraju. Na co dzień nie był za bardzo lewicowy. Jego prezydentura wygląda jakby ta lewicowość była tylko kwiatkiem do kożucha. Tu wyzyskiwał pracownice DPS-u w Częstochowie, tu pozwalał bezkarnie maszerować skrajnej prawicy wykrzykującej rasistowskie hasła. Jak przystało na lewicowca z SLD nie wziął udziału w pierwszym marszu równości w Częstochowie obawie przed reakcją kościoła. Jednak o swojej lewicowości przypomniał sobie. Od 1 września uczniowie za darmo będą mogli jeździć transportem publicznym.

Strzeżmy się obecnych włodarzy, patrzmy im na ręce przez całą kadencję. Nie tylko gdy zbliżają się wybory samorządowe. Jeżeli ubiegają się o reelekcje, oceniajmy całą kadencje. Bo doktryna ostatniego roku wypacza ocenę kadencji i wychodzi wykrzywiony obraz "dobrego gospodarza".

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

© Młodego lewicowca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci